Izvedbo projekta je omogočilo sofinanciranje Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport.

Kdo smo ReS švz – naše delo

vsak svoj rezultat

Pozdravljeni na spletni strani e-razvojne skupine za športno vzgojo – ReS švz.

E-razvojna skupina za športno vzgojo deluje pod okriljem Zavoda RS za šolstvo od leta 2006. Delo skupine koordinira Nives Markun Puhan. Cilj dela ReS švz je razvijanje in preizkušanje primerov smiselne uporabe IKT pri pouku športne vzgoje/predmeta šport ter usposabljanje učiteljev.

Naše delo obsega:

• razvijanje didaktičnih modelov uporabe IKT v izobraževanju
  • zbiranje zanimivih in uporabnih strani za športno vzgojo na spletu
  • usposabljanje učiteljev
  • vključevanje v mrežne projekte (npr. IEARN)
  • Sodelovanje v projektu e-šolstvo 2010- 2013 (oblikovanje kriterijev oz. standarda za e-kompetentnega športnega pedagoga, priprava in izvajanje seminarjev in svetovalnih storitev za uporabo IKT pri športni vzgoji)
  • Vse o tem najdete na SIO portalu http://www.sio.si

Naš prvi cilj v letu 2006/2007 je bil pripraviti posnetek stanja poznavanja in uporabe IKT v slovenskih osnovnih šolah.

Zbrali smo različne spletne povezave z uporabnimi e-gradivi za pouk športne vzgoje.

Ideja uporabe kamere z zamikom predvajanja pri urah športne vzgoje je bila uspešno preizkušena in tudi pripravljen seminar z naslovom: ŠVZ – podajanje gibalnega znanja in povratna informacija s pomočjo IKT.

V zadnjem času več poudarka dajemo uporabi pametnega telefona (smart phona) in merilnika števila korakov (pedometra) pri športni vzgoji, kar vam predstavljamo na seminarju Ponazoritev kot motiv in utemeljitev.

Rezultat našega dela so vsakoletni strokovni prispevki na Mednarodni multikonferenci SIRIKT. Spogledujemo se tudi z nekaterimi mednarodnimi projekti na temo uporabe sodobne tehnologije pri poučevanju.

Idej je veliko, in takoj ko dobro dozorijo in jih preizkusimo v praksi, vas o njih obvestimo na tem mestu.

(Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1)